Kogo wybrac jako pierwsza postać

  • Witam. Chcialem zapytac ktora klasa bedzie dobra na poczatek aby cos zarobić. Myslalem o Karmie/ Dende/ Ultimie. Wiem ze Karma jest brana na speed party i tu tez pytanie czy musi miec ona na poczatku juz jakies db eq aby byla brana. Z góry dzięki za odp.

  • Z tych klas co wymieniłeś najwięcej możesz zarobić karma albo ultem bo nawet dobrze się nimi grinduje ale ogólnie nie polecam, najlepsza klasa na początek to turtle najłatwiejsza a zarazem najtrudniejsza, najłatwiejsza bo ma dobry dmg ale najtrudniejsza bo ciężko kupić eq drogie i mało tego

  • Najlepsza postać do zarabiania kasy to Turtle Hermit. Chwilowo speed kuleje, więc nie przywiązuj do tego uwagi, jeżeli chcesz jakąś postać pod party ccbd to zrób dende-healer, sk-tank ewentualnie buffera ultime, bo na te postacie nie trzeba wydawać tak astronomicznych pieniędzy jak na Turtla czy Fightera. Pozdrawiam.

  • Hejka,


    Pragnąc nie zaśmiecać forum kolejnym tego typu tematem chciałbym podpiąć się do tematu.

    Jest newbie, pomimo tego, że grałem około rok na serwerze tajwańskim, muszę niestety stwierdzić, że wszystko wyparowało mi z głowy.

    Na dodatek miałem jedynie jedną postać jaką był Turtle Hermit (ze względu na to, jak bardzo Martial Artist był oceniany na postać only PVP).

    W skrócie - klasa dla kompletnego newbie.


    Pozdrawiam, Zły Fapaja.


    Jeszcze tylko jedno pytanie, z racji, że gra jest w pre-open beta, wszystkie postacie zostaną usunięte kiedy wyjdzie DBOG "oficjalnie"?

  • Owszem wszystkie postępy zostaną wymazane, jak wyjdzie Open Beta, aczkolwiek cash pointy które zakupisz na Pre-Open Beta zostaną zwrócone na Open Becie, dodam również, że jak ruszy Open Beta to na "oficjalnym" wydaniu nic nie przepadnie, chyba, że szanowny Daneos zmieni zdanie albo wyjdzie w trakcie Open Bety jakiś krytyczny Bug, po którym będzie zmuszony na "wipe", chwilowo została podana informacja, że wszystkie postępy z Open Bety przejdą na oficjalne wydanie. Pozdrawiam.

  • Cześć,


    Dziękuję za odpowiedź. Przeglądając różne fora dotyczące DBO, często przewijały się propozycje Turtle Hermita i Plasma Majin jako klasy dla początkujących. Z racji, że tym pierwszym grałem już na tajwańskim serwerze zdecydowałem się na Plasma Majin.

    Mogłabyś mi doradzić czy to dobry wybór? Czy może mam zdecydować się na coś innego?


    Pozdrawiam.

  • Plasma nie jest raczej obiektem porządania na instancje, dla przyjemności czemu nie, ma ładnie animowane umiejętności. Na początek najlepiej grać klasą, na którą nie trzeba wydawać majątku, aby efektywnie farmić i łatwo dostać się do jakiegokolwiek party, czyli Turtle Hermit, Shadow Knight ( szczególnie polecam dla początkujących bo ciężko nim zaliczyć zgona i ma umiejętności obszarowe przydatne do farmienia oraz ma pewne miejsce w większości drużyn jako tank), lub jakiś majin buffer pokroju Grand Chef lub Ultima, ale Chef jest efektywniejszy w farmieniu i może coś potankować na instancjach czy zrobić całkiem ciekawy dmg w stosunku do Ultimy, która z reguły może jedynie usiąść na tłustym tyłku i przyglądać się co robią inni, gdyż jest bufferem defensywnyam, a Grand bardziej ofensywnym. Spotkałem już wielu graczy, którzy próbowali swoich sił grając na początku Fighterem, Poko, Karmą i w większości zakończyli swoją przygodę na 60-65 lv bo gra stawała się udręką jak trzeba było grindować kilka poziomów. Decyzja należy do cb. Może ktoś Cię bardziej przekona do innej klasy, podałem tylko propozycje bazując na doświadczeniu widząc wiele osób starających się osiągnać 70 lv różnymi postaciami.

  • Cześć,


    Na wstępie chciałbym Ci podziękować za rady.

    Przekonałeś mnie do Turtle Hermita. Dziękuję również za informacje o innych klasach, bo bardzo mi się to przyda.

    Znalazłem taki o to build na Turtla, mógłbyś mi powiedzieć - jako doświadczony gracz - czy jest on w porządku do PVE? Ewentualnie, co w nim zmienić?

    http://tools.dboglobal.to/?too…3030012255111333104432130

    Poza tym, podałbyś mi jakieś rady co do samej gry (m.in. co to instancja)?


    Pozdrawiam serdecznie.


    PS.

    Przepraszam, że zwracałem się do Ciebie w rodzaju żeńskim, ale nick Zuzia zmylił mnie, wybacz :(

  • Build jest w miarę ok, kwestia aspektów kosmetycznych, na dzień dzisiejszy polecam używanie takiego buildu: Turtle Hermit PVE. Co do drugiego pytania, instancja to pewna odrębna lokacja w grze, która stanowi jakieś wyzwanie, w której można zdobyć wyjątkowe nagrody, zmierzyć się z trudnymi przeciwnikami, jest to poprostu esencja gry. Na ten moment taką instancją stanowiącą wyzwanie jest CC Battle Dungeon, popularnie zwany CCBD, a wygląda to tak: CCBD 60-100 Only Bosses.

  • Witam


    Przepraszam widzę, że tu może znajdę odpowiedź czy Crane Hermit w ogóle jest brany pod uwagę bo zaczynam na nowo przygodę kiedyś grałem na tw z przyjacielem całkiem nieźle mu szło ty turtlem i mam problem kogo wybrać :/

  • The last reply was more than 365 days ago, this thread is most likely obsolete. It is recommended to create a new thread instead.

Participate now!

Don’t have an account yet? Register yourself now and be a part of our community!