[Dyskusja]DBO Global

  • Ten temat służy również do luźnych tematów, czy trzeba założyć nowy temat ?


    raczej lepiej jakby były tematy (tak ja preferuje), ale nady ma w dupie moderowanie polskim działem a nikt nie sprawdzi mu jego efektów prac (bo nikt z kadry wyżej nie zna polskiego) - zatem póki nikt niczego nie zgłasza to nady nie ma pracy a nas nikt nie warnuje. Typowy trejd win-win. Zatem rób jak chcesz :)


  • raczej lepiej jakby były tematy (tak ja preferuje), ale nady ma w dupie moderowanie polskim działem a nikt nie sprawdzi mu jego efektów prac (bo nikt z kadry wyżej nie zna polskiego) - zatem póki nikt niczego nie zgłasza to nady nie ma pracy a nas nikt nie warnuje. Typowy trejd win-win. Zatem rób jak chcesz :)

    hue hue hue uśmiałem się xD

  • Po zamknieciu Serverow koreanskich myslalem ze juz koniec ale widze ze jednak odpala :) wiec ciesze sie jak by mi sie udalo dostać cd-key alpha to bym byl ogromnie zadowolony:)

    No niby, tak ale jestem ciekaw czy go zamknął ? Bo z tego co ja czytałem (może fake nie wiem) zamknięto już dwa prywatne serwery :/

  • No niby, tak ale jestem ciekaw czy go zamknął ? Bo z tego co ja czytałem (może fake nie wiem) zamknięto już dwa prywatne serwery :/

    Zacytuję Ci pewnego mądrego człowieka:


    Odnośnie praw autorskich. Wygląda tak:
    1) Jak ktoś korzysta z klienta jakiejkolwiek gry do połączenia się do prywatengo serwera to winę ponosi użytkownik (gracz) i to on jest ewentualnym przestępcą - nikt nie ściga takich osób
    2) Odnośnie servera, to nie ważne czy wykorzystało się czyjąś pracę, czy napisało własną to dla tej konkretnej gry jest to naruszenie praw autorskich - zdarza się, że ściga się takie osoby, ale tylko jak udowodni się winę (np. utrata korzyści bo ludzie grają na priv a nie na oficjalu, wykorzystujesz dobra autorskie kogoś - NTL, NamcoBandai lub kogoś innego).


    Oczywiście NTL nie pozwie nikogo bo zapadł się pod ziemie. Wasabi i netmarble mieli tylko prawo do wykorzystywania licencji, więc to też nie ich interes. Jedynie ktoś kto posiada prawa do DB mógłby się obruszyć w jakimś stopniu. Po obserwacji rynku jednak dopiero gdy takie privy zarabiają conajmniej kilka mln dolarów, to odpowiedni ludzie się znajdą aby dochodzić swoich spraw, a po drobne się nikt nie schyla.

  • @Dejsu Oni mogą być zniszczeni za użycie samej marki Dragon Ball'a. Wystarczy aby server rozrósł się na większą skale, a ktoś z góry ich ściągnie.


    Zgadza się , ale przy tak niewielkich rozmiarów community, to raczej najczarniejszy i mało możliwy scenariusz. Trzeba być dobrej myśli w końcu wątpię że azjaci pochwapią się na coś tak drobnego skoro wiedzą że są małe zyski. Tak więc nie ma co się przejmować ale racje masz , jest taka możliwość.

  • Co wy macie takie czarne mysli, pozwole sobie tu przytoczyc przykład metina, Wersja oficjalna wciąż istnieje lecz są też privy które zarabiają podobnie jak nie wiecej niz oficjalna wersja gry

  • Swego czasu jak grałem w Tibię, to pamiętam było głośno o serwerze z jakimiś grafikami itd o serwerze o pokemonach. Po jakimś czasie zamkneli serwer z info, że Nintendo się dojebało. Było głośno o tym na polskim portalu. Zależy od firmy. Kto by chciał, żeby na jego nieudanym projekcie ktoś zbijał kasę... :>. Jeśli takie privy odniosą sukces to może Akira na stare lata się przyczepi, czy kto tam ma prawa :P

  • Metin = gówno
    Dragon Ball = marka znana na całym świecie.

    czy ja twierdze ze metin jest fajny? mowie tylko ze tam serwery prywatne sa bardziej rozpowszechnione i popularne od oficjala wiec co do praw autorskich mysle ze nie ma co się martwić, mowilem tylko jak wygląda tam sytuacja z serwerami. A co do tego ze zalezy od firmy czy sie przyczepi to racja, tylko gra musi być BARDZO popularna w necie zeby przykłuć uwagę. Myślę, że jeśli gra nie będzie warta wiekszej sumy to sie nikt nie przyczepi, a po drugie gdyby gra miala wielkie wpływy to by serwerów nie zamkneli tylko gdyby był otwarty cash shop dla europy to te zyski by inaczej sie przeliczaly...

  • NIe mniej jednak jak pisalem jeśli gra nie będzie zarabiała kroci to nikt raczej nie poniesie zadnych konsekwencji. Mam nadzieje ze to sie nie skonczy na postawieniu tylko serwera, tylko jakies upgray beda

  • The last reply was more than 365 days ago, this thread is most likely obsolete. It is recommended to create a new thread instead.

Participate now!

Don’t have an account yet? Register yourself now and be a part of our community!